Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İnsan Kaynakları şirketi İş Sorunuma Çare Oldu
İşsizlik günümüz Türkiye’sinde oldukça önem taşıyan bir konu haline gelmiş durumda. Her geçen gün haberlerde, yazılı ve görsel basında karşımıza çıkan bu işsizlik sorununa çözüm bulmak için birçok yöntem denenmiş olsa da ne yazık ki işsizlik sorununun önüne tamamen geçilememekte.
Birçok üniversite mezunu, mezun olduğu bölüme uygun iş bulamamaktan şikâyetçi, bunun en büyük nedeni bence kesinlikle doğru işe doğru kişinin başvurmaması, bende bu sorunu yaşayan üniversite mezunu kişilerden biriydim. Okuduğum bölümle ilgili iş ilanlarına başvursam da ya iş verenlerin aradığı kriterlere uygun olmuyordum ya da hayalimde kurduğum iş ortamı uyman bir iş görüşmesine gidiyordum. Bu sorunu eminim benim gibi milyonlarca insan yaşamıştır işte bu etken birçok kişinin işsiz kalmasına neden oluyor. İş bulamama sorunum yüzünden bir süre geçici işlerde çalışmak zorunda bile kaldım malum hayatımı sürdürebilmek için maddi ihtiyaçlarımı karşılamam lazımdı bu iş bulma sürecindeki koşturmacalar yüzünden maddi birikimim büyük bir kısmını harcamak zorunda kaldım. Geçici iş durumuna bir süre dayansam da artık kendi işimi icra etmek istiyordum, bir gün bu konu hakkında internette küçük bir araştırma yaparken karşıma İnsan kaynakları şirketleri çıktı, bunlar iş verenin aradığı özelliklere en uygun işçiyi, iş arayan kişinin ise aradığı kriterlere en uygun özellikte işi bulmasını sağlamakta oldukça iyi bir kuruluş.
Derhal başvuru yaparak, hayalimi kurduğum iş için bir adım attım, bu alanda yaptığı işlerle benim en çok beğenimi kazan firma olan Ekokariyer şirketi birkaç gün içinde bana geri dönüş yaptılar, sunduğu iş imkanları ile uzun uğraşlar verdiğim iş bulma sorunum günler içinde çözülmüştü diyebilirim. Birkaç hafta içinde ise istediğim pozisyonda çalışmaya başladım bile, sizde benim gibi iş bulma sorunu yaşayan kişilerdenseniz kesinlikle İnsan kaynakları şirketine başvurmanızı tavsiye ederim. Aralarından size tavsiye edebileceğim ise tabi ki Ekokariyer, onlar hakkında ve yaptıkları işlerle ilgili bilgi almak için ise http://www.ekokariyer.net/insan-kaynaklari-firmalari_ adlı internet adreslerini ziyaret edebilirsiniz.
Ara
Cevapla Spam

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cinsiyet Seçimi Bizim de Tercihimiz Oldu ecekayikci 0 244 10-05-2017, 02:22 PM
Son Yorum: ecekayikci
  HannaHome Duvar Kağıtları Salonumun Tamamlayıcıları Oldu ecekayikci 0 221 10-05-2017, 02:17 PM
  Cyprus Ivf Son Umudum Oldu ecekayikci 0 238 10-05-2017, 02:15 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi