Tembeller Bilgi Paylasim cocuk oyunlari
Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı’nın merkez ve taşra teşkilatı sürekli işçi kadrolarına yapılacak alımlar için başvurular 14 Eylül’de tamamlandı. Sağlık Bakanlığı 5298 personel alımı kapsamında başvurularını tamamlayan çok sayıda vatandaş, sonuçların açıklanacağı tarihe odaklanmış durumda. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

İŞKUR üzerinden başvuruları alınan Sağlık Bakanlığı 5298 personel alımının sonuçlarının açıklanacağı tarih merak konusu oldu. Başvuruların tamamlanmasıyla beklemeye geçen vatandaşlar, sonuçların açıklanacağı tarihe dair detayları öğrenmek istiyor. İşte, konuya ilişkin merak edilen detaylar…

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki personel açığını kapatmak için yapılan 5298 ilkokul mezunu personel alımı için başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belli olmadı. Kura usulüne tabi kadrolarda istihdam edilecek sürekli işçiler, İŞKUR tarafından bildirilen adaylar arasından Sağlık Bakanlığınca noter huzurunda çekilecek kurayla belirlenecek.

İŞKUR tarafından Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bildirilen aday listeleri, kura yeri, kura tarihi, kura sonuçları ve diğer her türlü duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü “www.yhgm.gov.tr” internet adresinden ilan edilecek. Kuraya katılacak adaylar ve kura sonucu yerleştirilen adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır. Bu ilan tebligat yerine geçecektir.

YEDEK ADAYLAR İÇİN NOTER KURASI

Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir.

Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır. Atanmaya hak kazananlardan göreve başlamayan veya atanma şartlarını taşımadığından göreve başlatılamayanların yerine, ihtiyaç duyulacak sayıda yedek adaylar noter kurası ile belirlenecektir.

Haber Kaynağı

KONU BİLGİLERİ
Bu Yazı 19 Eylül 2018, 15:44 tarihinde Genel, Sağlık kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Sizi İginizi Çekebilecek Konular