Tembeller Bilgi Paylasim cocuk oyunlari
Whatsapp’ta güvenlik Açığı!

Whatsapp kullananlar yedeklerini Google Drive’a yükleme seçenği sunan Whatsapp, kısa süre önce Android kullanıcıları için bu yedeklerin kotadan düşmesini engellemişti. Yani WhatsApp yedekleri bedeva ve limitsiz olarak ilgi görüyordu. Ancak bu seçenekği kullananlar  12 Kasım’dansonra bir güvenlik sorunu gündeme oturdu. İşte detaylar…

Dosyalarını Google Drive’da saklayan Whatsapp kullanıcıları için önemli bir gelişme yaşandı. Öyle ki Whatsapp, 12 Kasım!’dan itibaren Google Drive’da yedeklenen mesaj ve dosyalar için uçtan uca şifrelemenin artık kullanılmayacağını acıkladı. Bu haber ile birlikte Google Drive’da yedeklenen dosyaların hacker ve diğer kötü niyetli kişilerin eline geçmesi çok daha basit bir durumdu.

Bilindiği üzere whatsap kullananların yedeklerini Google Drive’a yükleme seceneği sunan Whatsapp, bu seçeneği kullananlar için 12 Kasım’dan sonra bir güvenlik acığıi ortaya çıkıyorr. Şuana kadar yedekleri uçtan uca şifreleyen daha sonra  ele geçirilmesini cok zor olan Whatsapp, 12 Kasım’dan itibaren bu desteğini son verecek. Android kullananlar için önemli  olan bu problem, iOS kullanıcılarının iCloud’a yaptıkları yedeklemeler için bir sorun teşkil etmiyor.

KONU BİLGİLERİ
Bu Yazı 17 Ekim 2018, 20:29 tarihinde Genel, Teknoloji kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Sizi İginizi Çekebilecek Konular